Stupčanica napravila veliki kiks u borbi za elitu, Sloboda ima šansu da se odlijepi

Prva liga FBiH
Četiri utakmice 18. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrane su danas, a veliki kiks napravila je ekipa Stupčanice iz Olova, koja se bori za ulazak u Wwin ligu BiH.

Stupčanica je kolo dočekala s tri boda manje u odnosu na vodeću Slobodu, a morala je na neprijatno gostovanje kod Bratstva u Gračanicu.

Bratstvo je na kraju pokazalo da je veoma opasan domaćin i slavilo je rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Maid Jaganjac u finišu prvog poluvremena.

Tako će Sloboda sutra imati priliku da napravi veliki korak ka promociji u elitu. Tuzlaci dočekuju Budućnost u derbiju i ukoliko slave, imat će šest bodova prednosti na vrhu tabele što bi mogla biti i presudna prednost, iako ima još mnogo da se igra do kraja sezone.

Vrlo važan trijumf ostvarila je ekipa Jedinstva koja je u direktnom duelu borbe za opstanak savladala Rudar u Kaknju rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je Samir Jašarević u 64. minuti.

Podjelu bodova vidjeli smo u duelu BFK Simm Baua i Gradine (1:1) te Tomislava i Radnika iz Hadžića (1:1).