Bekrić junak Željezničara: U 96. minuti pogodio za bod u derbiju protiv Sarajeva

U 147. vječitom derbiju, odigranom u sklopu 7. kola Premijer lige BiH, Željezničar i Sarajevo su u sjajnoj atmosferi na Grbavici remizirali rezultatom 2:2.

U prvom poluvremenu se nije imalo mnogo toga za vidjeti.

Prvo uzbuđenje viđeno je tek u 37. minuti, kada je udarac Semira Štilića iz slobodnog udarca zaustavio Muhamed Šahinović.

Četiri minuta kasnije Haris Hajdarević je snažno šutirao s nekih 20-ak metara, a Šahinović sjajno intervenisao.

Gosti su u 41. minuti prvi put zaprijetili preko Dala Varešanovića, koji je poslije solo prodora šutirao pored gola.

Prije odlaska na odmor bordo tim ostao je s igračem manje, nakon što je Frane Čirjak dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Na samom startu drugog dijela, tačnije u 47. minuti, uslijedio je šok za domaći tim. Nakon što je lopta u ruku pogodila Marina Galića, dosuđen je penal za Sarajevo, a siguran za vodstvo gostiju bio je Ivan Ikić.

Iako su imali igrača više, domaći nisu ništa uspijevali napraviti pred golom gostiju, koji su došli do drugog gola u 77. minuti.

Mersudin Ahmetović je proigrao Muhameda Musu, koji je zabio za 0:2.

Domaći su uspjeli smanjiti u 88. minuti golom Dženana Haračića, koji je pogodio glavom poslije centaršuta Samira Bekrića iz kornera.

Kada se činilo da će gosti odnijeti pobjedu, Bekrić je u 96. minuti zabio za 2:2 i spasio bod Željezničaru.