Mlada reprezentacija BiH uvjerljivo slavila u Lihtenštajnu i zadržala lidersku poziciju

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je na Rheinparku u Vaduzu u okviru 7. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekciju Lihtenštajna rezultatom 4:0.

Početak utakmice protekao je u dominaciji bh. selekcije, a prvu ozbiljniju priliku propustio je Radeljić nakon ubacivanja Gojaka iz kornera.

I domaći su se potom oslobodili pritiska, Frick je imao i dobru šansu, a onda deset minuta prije odlaska na odmor Ćavar upošljava Čivića, koji pogađa za slavlje bh. nogometaša.

Gojak je uoči odlaska na odmor propustio još jednu veliku šansu pa je prvo poluvrijeme okončano s rezultatom 1:0 za bh. selekciju.

Već na otvaranju drugog poluvremena danas sjajni Ćavar je udvostručio prednost bh. reprezentacije.

Lihtenštajn je potom zaprijetio preko Kollera, a pitanje pobjednika današnjeg meča riješio je Memija golom za uvjerljivih 3:0.

BiH je do kraja meča postigla još jedan gol, a strijelac za konačnih 0:4 bio je danas odlično raspoloženi Gojak.

Mlada reprezentacija BiH je tako s petom pobjedom u ovim kvalifikacijama zadržala lidersku poziciju u grupi 8 s dva boda više od Portugala, koji ima i utakmicu manje.