SSI ZDK pobjednik KUP takmičenja u kuglanju za osobe sa invaliditetom

REPREZENTACIJA SSI ZDK  POBJEDNIK   DRŽAVNOG  KUP TAKMIĆENJA

KUP održan u Tuzli , za reprezentaciju ZDK nastupilo 6  takmičara iz Visokog

Dvorana „Mejdan“ u Tuzli bila je  mjesto  održavanja  VII državnog,  KUP  takmičenja u kuglanju za osobe sa invaliditetom.

Organizator takmićenja bio je  Sportski savez invalida FBiH, a na istom nastupilo je 6 kantonalnih Saveza i to: USK, SBK, ZDK, SK, BPK,SK i  domaćin TK.

Za ekipu  Sportskog saveza invalida Ze-Do Kantona nastupilo je 10 takmičara, od kojih je šest iz Saveza za sport i rekreaciju invalida Visoko i to Kardaš Kemal u kategoriji A1, Vranac Kemal A4, Mameledžija Suvada  B2, Jusić Elmedin B1 , Softić Sead B2 i Goralija Senad A6, te preostala četiri  takmičara iz SSRI Maglaj Husanović Izudin A6, Hamzić Hasna A6,  Gušo Zumreta A1 i Čaušević Hasan kategorija  E1

U veoma jakoj konkurenciji,  dobrim igrama svi navedeni takmičari i takmičarke su se okitili medaljama, te u ekipnom plasmanu zauzeli ubjedljivo prvo mjesto.