Veliki podvig Studenata u Visokom

Rukometaši visočke Bosne ugostili su sarajevsku Bosnu u 12. kolu Premijer lige BiH. Iako veliki autsajder, gostujući tim je na kraju slavio sa 31:28.

Domaći su od početka vodili, bili u prednosti dobrim dijelom utakmice, a na poluvremenu je rezultat glasio 15:15.

U nastavku visočki tim pravi seriju i dolazi do plus četiri (21:17), ali su gosti iz Sarajeva uspjeli da dođu do izjednačenja (21:21).

Igralo se gol za gol u narednom periodu. Deset minuta prije kraja domaćin je mogao doći na dva gola prednosti, ali Dramac je fantastično odbranio i upisao 15. pobjedu.

Odmah na drugoj strani Sarajlije dolaze do novog izjednačenja (25:25). Nova odbrana Dramca, Travančić zabija za 26:25 prednost Studenata u 52. minuti.

Dramac u 54. minuti bilježi 17. odbranu, pa je Bosna, iz Sarajeva, imala priliku da dođe na plus dva. Travančić je sedmim golom doveo Studente na korak od velike pobjede. Potom je i Rahimić pogodio za 29:26 vodstvo razigranih Sarajlija.

Završeno je rezultatom 31:28 u korist gostiju, a niko nije očekivao da će u sjajnoj utakmici slaviti sarajevski klub, koji sada ima tri pobjede. Dramac je najzaslužniji za pobjedu gostiju sa 17 odbrana. Rahimić je postigao devet, Travančić sedam golova u gostujućem timu. Balta je postigao šest golova za domaćina.

Piše: E. Škorić