Ostali sportoviSport

Srbija treći put za redom Evropski prvaci, Mađarska treća

Vterpol reprezentacija Srbije osvojila je večeras treće uzastopno evropsko zlato pobijedivši selekciju Crne Gore u finalu Evropskog prvenstva u Beogradu rezultatom 10:8.

Bronza je pripala Mađarima koji su poslije bolje igre, posebno u prve tri četvrtine pobijedili Grčku 13:10. Najefikasniji su bili Vamoš sa tri gola kod Mađara, a Vlahopulos sa četiri gola kod Grka.

U meču za sedmo mjesto Hrvatska je lako pobijedila Rusiju 13:5. Odlična igra Šetke i Bukića sa tri gola, a kod Rusa dva gola Bičkova.

Odličnom igrom u prvoj četvrtini i vodstvo od 6:1 Francuska je savladala Rumunjsku 12:6 i osvojila deveto mjesto. Pet golova je za Francusku postigao Marzuki, a za Rumune dva pogotka Radua.

U duelu za 11. mesto Njemačka je pobijedila Holandiju 9:7. Na poluvremenu 5:5, a onda su se Nijemci odvojili. Po dva gola Noseka, Rila i Bukovskog, a za Holanđane su najefikasniji bili Lindhut i Kopman sa takođe dva pogotka.