Srbija se plasirala na Svjetsko prvenstvo!

Orlovi bacili Portugal na koljena u sred Lisabona: Srbija se plasirala na Svjetsko prvenstvo!
Portugalci idu u baražReprezentacija Srbije večeras je u Lisabonu nakon preokreta pobijedila Portugal sa 2:1 i direktno se plasirala na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Portugalcima je večeras bio dovoljan i bod da osigura prvo mjesto i plasira se direktno u Katar, dok je reprezentaciji Srbije odgovarala samo pobjeda kako bi završili prvi u grupi.

Domaća selekcija je fantastično otvorila meč i već u drugoj minuti uspjela je da dođe do prednosti.

Nemanja Gudelj je napravio veliku grešku na vrhu svog kaznenog prostora kada mu je Bernardo Silva izbio loptu koja je došla do Renata Sanchesa, a on matira Rajkovića za 1:0.

No, Srbiju to nije previše poljuljalo i zaigrala je nešto bolje. Prvu šansu imao je Vlahović u 12. minuti kada je odlično šutirao, ali je stativa spasila reprezentaciju Portugala.

Međutim, spasa za Portugalce nije bilo u 33. minuti kada je Srbija poravnala na 1:1. Tadić šutira sa vrha kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog igrača Portugala i prevarila Patricija koji je uz to loše reagovao, te je lopta završila u njegovoj mreži.

Srbija je u samom finišu prvog poluvremena došla do još jednog gola kada je pogodio Vlahović, ali je isti opravdano poništen zbog očiglednog ofsajda.

Portugal je do novog vodstva mogao u 52. minuti. Sanches je napravio odličan prodor po desnoj strani, prevario je jednog igrača Srbije, ali u odsutnom trenutku je izblokiran.

Selektor gostiju Dragan Stojković bacio je sve karte u napad, ali su Portugalci uspjeli da kontrolišu igru na sredini terena zbog čega su Srbi teško dolazili do izglednih prilika.

Srbija je dobru šansu imala tek u 77. minuti kada je Vlahović šutirao s desetak metara, ali jedan od defanzivaca Portugala je izblokirao taj udarac i spasio svoj tim.

Pet minuta kasnije Kostić dobro centrira s lijeve strane, Mitrović je pokušao glavom sa desetak metara, no lopta ide pored gola reprezentacije Portugala.

I kada su svi čekali kraj meča Srbija je došla do pobjede. U 90. minuti jedan od igrača Srbije centrirao je s desne strane, a u petercu Portugala odlično se snašao Mitrović koji glavom pogađa za 2:1 i veliko slavlje igrača Srbije.

Portugal je do kraja utakmice pokušao da dođe do remija i boda koji ih vodi u Katar, ali nije uspio. Srbija ide direktno na Mundijal, dok će Portugalci u martu nastupiti u baražu.

Poznato je da je i predsjednik Srbije, Aleksandar Vučić, obećao prije nekoliko dana da će igrači Srbije dobiti premiju od milion eura ako pobijede Portugal i vidjet ćemo da li će ispuniti obećanje.