KošarkaSport

Srbija ispala sa Svjetskog prvenstva

SP U KOŠARCI

ARGENTINA – SRBIJA 97:87 Senzacija! Srbija ispala sa Svjetskog prvenstva

ARGENTINA je pobijedila Srbiju 97:87 u četvrtfinalu Svjetskog košarkaškog prvenstva i tako kreirala najveću senzaciju na ovogodišnjem prvenstvu u Kini.

Srbija je briljirala u skupinama, očekivala se pobjeda u četvrtfinalu iako je Argentina do ove faze stigla bez poraza, ali Srbi su se nadali zlatu, a sada neće osvojiti ni medalju. Sada će se igrati u razigravanju od petog do osmog mjesta.

Sportando@Sportando

??
??

Argentina is the first #FIBAWC semifinalist thanks to the surprising win 97-87 vs Serbia
Scola 20+5, Campazzo 18+6+12
Jokic 16+10+5, Bogdanovic 21

View image on Twitter

572:55 PM – Sep 10, 2019Twitter Ads info and privacy22 people are talking about this

Od prve minute Argentinci su ušli furiozno u utakmicu, već nakon dvije minute imali su vodstvo 12:4 nakon trice Luisa Scole, ali Srbija se brzo vratila u egal. Fenomenalni Facundo Campazzo je upisao pet od svojih ukupno 12 asistencija kod Argentine koja je nakon prve četvrtine vodila 25:23.

Devet trica Argentine u prvom poluvremenu

Argentina je nastavila s tricačkom paljbom u drugoj četvrtini, ali Srbija se držala zahvaljujući Jokiću. Ipak, svaki puta kada se činilo da će se Srbi vratiti u utakmicu primili bi tricu. Campazzo je razigravao, a redom su trpali Garino i Vildoza. Argentinci su zabili čak devet trica u prvom poluvremenu, a na odmor su otišli s vodstvom 54:49.

Srbija je napokon pojačala obranu u trećoj četvrtini, dozvolili su Argentincima samo 14 poena, ali veliku priliku propustili su kod rezultata 69:68 minutu i pol prije kraja perioda. Sjajnom obranom u potpunosti su limitirali protivnika, ali ni Srbi u napadu nikako nisu mogli preuzeti vodstvo.

Šou Campazza i Scole

S tim rezultatom se ušlo u posljednju četvrtinu, a činilo se kako će Srbija igrati lakše nakon teške trice Gudurića za najveće vodstvo Srbije na utakmici od +2. Ukrali su loptu u sljedećoj obrani, ali stvari su krenule nizbrdo nakon što je Jokić u sljedećem napadu blokiran od Scole. Garino je pogodio tricu za povratak vodstva Argentine, Campazzo je stavio još jednu, seriju je nakratko prekinuo Jović polaganjem, ali Garino je stavio još jedan težak šut za 76:72.

Potom su Scola i Campazzo svojim poenima i asistencijama doveli svoju momčad do velikih 82:73 četiri i pol minute do kraja, ali nadu je Srbiji vratio Bjelica tricom. Nastavio se šou Campazza i Scole, a kada je 39-godišnji Scola položio uz faul za 87:76 što je bila najveća prednost Argentine znalo se da je gotovo. Srbiju je očajničkim šutevima iz provalije pokušati vratiti Bogdan Bogdanović, ali nije stigao ni blizu.

Fantastični Campazzo bio je prvo ime svoje momčadi s 18 poena i 12 asistencija, a iskusni Scola je najviše zabijao u zadnjoj četvrtini završivši s 20 poena i pet skokova. Srbe je predvodio Bogdanović s 21 poenom, dok je Jokić dodao double-double učinak sa 16 poena i 10 skokova.

Argentina – Srbija: 95:85