Borac prvi učesnik osmine finala Kupa BiH

Banjalučani bolji od Krupe

Fudbaleri Borca plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su danas u prvom meču šesnaestine finala savladali Krupu s 3:1.

Dosta izjednačena utakmica u prvih 15-ak minuta, a prvu šansu imali su Banjalučani preko Miloša Ninkovića, ali je golman Krupe odbranio izbacio u korner.

Ubzro nakon toga dobru šansu imala je Krupa. Nakon akcije po desnoj strani šutirao je Srđan Mrkaić, ali odbranio se Borac. Krupa je djelovala opasnije u tim momentima, Nikola Ćetković je spasio nakon udarca Miloša Perovića sa desetak metara.

Borac je do vodstva došao u 28. minutu golom Envera Kulašina, a potom povećao prednost u 37. minutu kada je golmana savladao Jovo Lukić.

Tačku na “i” u ovom meču stavio je Goran Zakarić u 64. minutu, a domaći tim postigao je utješni pogodak tri minuta kasnije.

Ostali mečevi šesnaestine finala Kupa BiH na rasporedu su sutra.