Spust u Val di Fasi: Elvedina Muzaferija završila na 42. mjestu

Svjetski kup / Spust u Val di Fasi: Elvedina Muzaferija završila na 42. mjestu

Vožena je još jedna utrka spusta u okviru Svjetskog kupa u Val di Fasi, a pobjedu je odnijela Lara Gut-Behrami, dok je bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija završila na 42. mjestu.

Gut-Behrami je završila utrku s vremenom 1:25.53 što joj je bilo dovoljno za prvu poziciju, dok je Corinne Suter na drugom mjestu imala zaostatak od 0.32. Trećeplasirana bila je Kira Weidle sa zaostatkom od 0.68.

Na jučerašnjoj utrci, u kojoj je također slavila Gut-Behrami, mlada bh. skijašica, Visočanka Elvedina Muzaferija nije završila trku zbog jedne greške na samom startu, dok je danas prošla kroz cilj sa zaostatkom od 5.15 sekundi, a imala je startni broj 41.

Današnju utrku, od 50 takmičarki, nisu uspjele završiti četiri skijašice – Katja Grossmann, Laurenne Ross, Tiffany Gauthier i Breezy Johnson.