Spektakularan povratak Neymara na teren i pogodak u pobjedi Brazila protiv Hrvatske

Prvo poluvrijeme proteklo je u veoma opreznoj igri i s jedne i s druge strane, a prvu pravu priliku imala je reprezentacija Hrvatske kada je Lovren poslije centaršuta Modrića iz kornera glavom šutirao pored gola Alissona.

Brazil je u prvom poluvremenu najviše pokušavao preko ofanzivca Chelseaja Williana koji je igrao na desnoj strani, ali Vida i Lovren na lijevoj strani odbrane Hrvatske bez većih problema zaustavili su Brazilca.

Selektor Brazila Tite na poluvremenu je u igru ubacio Neymara kojem je ovo bio prvi nastup još od 25. februara kada je zadobio povredu stopala, a njegov ulazak u igru popraćen je velikim ovacijama na Anfieldu.

Za razliku od prvog poluvremena, u drugom je veliki broj izmjena utjecao na ritam utakmice, ali bez obzira na to Brazil je u 69. minuti stigao do vodstva.

Coutinho je uposlio Neymara, napadač PSG-a sjajno je prošao nekoliko defanzivaca Hrvatske, a onda silovitim udarcem od prečku matira nemoćnog Subašića za vodstvo od 1:0.

Do kraja meča Brazil je sigurno čuvao prednost, a onda u 94. minuti napadač Liverpoola Roberto Firmino pogađa za 2:0, što je bio konačan rezultat utakmice.

Hrvatska će do početka Svjetskog prvenstva odigrati još jednu prijateljsku utakmicu protiv Senegala u petak, dok će Brazil u subotu igrati protiv Austrije.