Spektakl na Koševu: Šest golova u remiju Sarajeva i Galate

Fudbaleri Sarajeva i Galasaraya remizirali su 3:3 u prijateljskoj utakmici kojom je počela proslava 70. rođendana bordo kluba. Večerašnji spektakl ponudio je lijepu igru sa šest golova, a u nastavku meča treneri su dali priliku svim igračima.

Priliku da odigraju svoj oproštajni meč u dresu bh. prvaka dobila su dvojica izvanrednih napadača Emir Obuća i Alen Škoro. U sedmoj minuti Obuću je zamijenio Amer Bekić, a u desetoj umjesto Škore u igru je ušao Osmanović. Obojica bivših asova bordo sastava doživjela su ovacije prilikom izlaska sa terena našeg najvećeg stadiona.

Turski šampion došao je do vodstva u 12. minuti. Bulut je nesebično proigrao Olcana, koji je udarcem glavom sa vrha peterca savladao golmana domaćina Plakala. Galata je povećala prednost u 25. minuti. Gandal je centrirao sa desne strane, a Sinan Gumus pogodio mrežu. Sarajevo je smanjilo zaostatak dvije minute kasnije.

Kapiten našeg šampiona Duljević prevario je Sarioglua i lijevom nogom sa sedam metara pogodio donji desni ugao gola, potvrdivši raskošno fudbalsko znanje. U 33. minuti Berberović je pucao sa 20 metara pored lijeve stative. Bordo sastav izjednačio je u 43. minuti, kada je nakon ubačaja Kallasija sa desne strane, Amer Bekić glavom izjednačio rezultat.

Domaći navijači radovali su se preokretu u prvim trenucima nastavka. Okić je ubacio sa desne strane, Osmanović slabo zahvatio loptu koja je produžila put do Amera Bekića, a on je sa pet metara postigao svoj drugi, a treći gol za koševskog premijerligaša. Galata je vratila rezultatski egal u 70. minuti. Sarioglu je uposlio rezervistu Erguna, koji je prelijepim udarcem sa 22 metra pogodio desne rašlje i postavio konačan rezultat.

Recimo i to da su gledaoci prije početka večerašnjeg meča minutom šutnje odali počast žrtvama terorističkog napada, skandirajući “Palestina”.

Pobijedilo je prijateljstvo

Ambasador Turske u BiH Cihad Erginay priredio je danas prijem za rukovodstva, trenere i igrače dva kluba, te predstavnike Turkish Airlinesa, pokrovitelja prijateljskog meča.

– Sportski događaji trebaju doprinijeti razvijanju boljih odnosa dvije zemlje. Bez obzira na rezultat, pobijedilo je prijateljstvo između dvije države i dva naroda. Hvala Sarajevu na gostoprimstvu Galatasarayu i želimo mu da odbrani titulu prvaka BiH, rekao je Erginay.

Predsjednik UO Sarajeva Edis Kusturica nada se da je ovo početak dugoročne saradnje sa istanbulskim velikanom.