Španjolci su novi svjetski prvaci! ‘Furija’ je u sjajnom finalu pobijedila Talijane tek nakon ruleta peteraca

Novi svjetski prvaci su vaterpolisti Španjolske koji su u dramatičnom finalu, u Budimpešti, svladali Italiju nakon izvođenja peteraca. Španjolska je na kraju slavila 15:14 (3:3, 3:0, 2:3, 1:3; 6:5)

Od početka je Španjolska bila u prednosti, ali startni zaostatak 1:3 uspjeli su Talijani anulirati i izjednačiti na 3:3 krajem prve dionice. Potom je krenuo veliki niz Španjolaca koji su poveli 7:3 i sve do sredine posljednje četvrtine su održavali prednost od dva do tri gola.

No, Talijani su, malo po malo, brisali zaostatak, a dvije minute prije kraja Presciutti je dalekometnim udarcem izjednačio na 9:9, kako je i završio osnovni dio igre.

U izvođenju peteraca obje su reprezentacije bile sigurne, osim po jednog promašaja, a sve je zaključeno tako što je španjolski golman Lorrio obranio udarac Canelli.

Španjolska se time osvetila Talijanima za poraz u finalu posljednjeg Svjetskog prvenstva u Gwangju prije tri godine. Tada je Italija slavila 10:5.

Za Španjolce je Granados postigao četiri gola, dok je dva dodao Munarriz. U talijanskoj reprezentaciji jedini je dva gola postigao već spomenuti Canella.

Italija je time ostala na četiri naslova svjetskih prvaka, dok je Španjolska osvojila svoj treći naslov u povijesti. Zlatni su Španjolci prije ovog prvenstva bili 1998. i 2001. godine.

Podsjetimo kako je u ogledu za brončanu medalju Grčka svladala Hrvatsku 9:7. Peta je Srbija nakon 13:10 protiv SAD-a, dok su sedmi domaći mađarski igrači koji su pobijedili Crnu Goru 8:6.