RukometSport

Španija prejaka za Hrvatsku, u finalu je čeka Njemačka

Reprezentacija Španije se večerašnjom pobjedom protiv Hrvatske rezultatom 33:29 plasirala u finale Evropskog prvenstva u rukometu koje se igra u Poljskoj.

Kauboji su sjajno otvorili meč i u 5. minuti su poveli sa 4:1 i tu prednost su održavali sve do sredine prvog dijela kada su se Španci probudili, te su do 26. minute preokrenuli rezultat i poveli su sa 14:13.

Do isteka prvih 30 minuta postigli su još tri brza gola i na odmor su otišli vodstvom 18:14.

Hrvatska je bila tada u naglom padu, međutim nisu se predavali. Igrali su Hrvati ponovo dobar napad i kvalitetnu odbranu do sredine drugog dijela, čak su bili na samo ”-1” (27:26) u 53. minuti, ali završnica je ponovo pripala Španiji koja je boljom igrom potvrdila pobjedu 33:29 i plasman u finale.

Rivera je bio stopostotan i postigao je šest golova iz isto toliko pokušaja, a isti učinak je imao i Garcija. Auginagalde je postigao pet, kao i Tomas. Na drugoj strani Ivan Slišković je postigao šest golova.