Premijer futsal liga BiH – 12. kolo: Kaskada – Galaktikosi 3:2

Gračanica, SD Luke. Gledalaca oko 200. Sudije: Ljubiša Čelić, Josip Vorgić i Elmir Gazetić. Delegat: Damir Šarić. Žuti kartoni: Šakušić (Kaskada) – Hodžić i Sadiković (Galaktikosi).

Kaskada      – Galaktikosi   3:2   (3:1)

Husejnović    Puščul

Nurić              Hodžić

Alić

Kaskada: Spahić, Krdžić, Šakušić, Buljubašić, Topčagić, Oručević, Nurić, Hamidović, Alić, Ahmić, Ahmetagić, Husejnović.

Trener: Abdulah Spahić.

Galaktikosi: Melher, Salčinović, Alihodžić, Bešlić, Čabaravdić, Hodžić, Kozina, Krajišnik, Likić, Puščul, Sadiković.

Trener: Sead Vranić.

Malonogometaši Kaksade stigli su do veoma važne pobjede i 3 vrijedna boda na otvaranju drugog dijela sezone u Premijer futsal ligi BiH. U dvorani Luke poražena je ekipa Galaktikosi iz Visokog, rezultatom 3:2, poluvrijeme 3:1. Strijelci za pobjedu su bili Husejnović, Nurić i mladi Alić. Za goste su pogodili Puščul i Hodžić. Ovo su veoma vrijedna 3 boda za Kaskadu u borbi za ostanak u Premijer ligi a još je važnije da su pobijedili direktnog konkurenta. Bila je ovo i osveta za poraz u prvom kolu u Visokom gdje su slavili Galaktikosi.

Sam susret protekao je teže od očekivanog za domaćine. Nastupili su bez kažnjenog kapitena Mujčića ali se u ekipu vratio sjajni Buljubašić. Kaskada je krenula furiozno i već u 10-oj sekundi meča Buljubašić pogađa stativu. Samo par minuta kasnije ponovo je Buljubašić i glavnoj ulozi ali iz neposredne blizine loptu umjesto u mrežu Melhera šalje pored gola. Igrala se 4. minuta kada Buljubašić ponovo pogađa okvir gola. U jeku napada domaćih gosti iz jedne kontre imaju šansu preko Hodžića ali sjajan je bio golman Spahić. Za 1:0 u 6. minuti susreta pogodio je mladi Husejnović za zasluženo vodstvo Kaskade. U 11. je već 2:0. Alić je šutirao, lopta pogađa jednog igrača gostujuće ekipe u ruku a sudija pokazuje na kazneni udarac. Siguran je bio Nurić. Kaskada i nakon vodstva od 2:0 igra bolje i sve je podsjećalo na dobra stara vremena. Brze akcije, dosta šansi ali bez golova. Gosti prijete preko sjajnog Hodžića za kojeg Kaskada nije imala rješenje. Kada se čekao kraj prvog dijela u zadnjih nekoliko minuta dešava se nekoliko zanimljivih situacija. Prvo je Krdžić propustio 100% priliku za domaće da bi mladi Alić nakon sjajne akcije kompletne ekipe pogodio za 3:0 u 19. minuti susreta. Sasvim zasluženo vodstvo i prema igri i prema šansama. Tračak nade gosti su obezbjedili u zadnjim sekundama meča kada iz jednog slobodnog udarca smanjuju na 3:1.

Drugi dio je krenuo dosta mirnije pa se na prvu šansu čekalo do 26. minute kada su zaprijetili gosti preko Čabaravdića. Uzvratio je Ahmić. U drugom dijelu gosti igraju angažovanije dok Kaskada čeka svoje šanse iz kontra napada. Prvu kolosalnu priliku je propustio Buljubašić koji definitivno nije imao svoju noć. Nakon njega u šansama su bili Topčagić, Šakušić i Husejnović ali niko ne uspjeva pogoditi za 4:1. Sa druge strane gosti su bili opasni ali je svoju noć na golu Kaskade imao sjajni Spahić koji je odbranio skoro sve opasnije udarce prema svojim vratima. U zadnjih nekoliko minuta gosti preuzimaju konce igre u svoje noge a šanse se pred golom Kaskade redaju kao na traci i da nije bilo ranije pomenutog Spahića, ko zna kako bi susret završio. U tim trenucima domaća ekipa je djelovala nesigurno i umorno a gosti su prihvatili ponuđeno i smanjili na 3:2. Igrala se 39. minuta a pogodio je Hodžić. Do kraja smo gledali trku po terenu, jedni su tražili izjednačenje a domaći su grčevito branili svoj gol, pobjedu i vrijedna 3 boda. Na kraju su u uspjeli u tome.

Bila je ovo utakmica sa dva različita poluvremena. U prvom je Kaskada bila puno bolja dok su u drugom gosti pokazali šta znaju. Na kraju ipak zaslužena pobjeda Kaskade. Sa nova 3 boda ekipa će u narednom periodu dosta lakše disati ali svaki eventualni kiks na domaćem terenu doveo bi ih u velike probleme.