Aba liga: Poraz Širokog od Budućnosti, a Igokee od Krke

Iako su znali da se kvalitetnoj momčadi Budućnosti mogu suprotstaviti samo velikom potrošnjom energije u obrani i s puno trke, kako su to činili ljetos na turniru u Širokom Brijegu, košarkaši Širokog ovaj put premekano su ušli u utakmicu i već na startu gostima dopustili da stignu do velike razlike. Nezadrživo je kod gostiju iz Podgorice krenuo Aleksa Popović, as na drugoj strani domaći su promašivali otvorene šuteve i čiste zicere. Za pet minuta na semaforu je stajalo 0:11. Damir Vujanović pokušao je minutom odmora probuditi svoje igrače, no nije mu to pošlo za rukom. Opet nije bilo ideje u napadu, pa je prva četvrtina završila 5:21. U nastavku su domaći košarkaši nošeni bučnim navijanjem 3.000 gledatelja ipak malo živnuli. Iako je domaćin ostao bez Franka Kaštropila kojemu je u jednom skoku neoprezno laktom nos razbio snažni Akindele, a Popović u 11. minuti donio gostima gotovo nedostižnih 5:23 ipak se do odmora odnos na parketu i na semaforu promijenio. Petrović i Jones dalekometnim tricama uspjeli su do odmora vratiti nadu domaćinu. S obzirom na prikazanu igru rezultat 28:34 na poluvremenu zvučao je i dobro za domaćine.

Očekivao se nastavak uraganskih napada i u drugome dijelu. Međutim, oni su, kao i na početku utakmice izostali, pa su Suad Šehović i Čedomir Vitkovac sigurno vodili svoju momčad k novoj visokoj razlici. U 26. minuti Vitkovac je pogodio za 33:54, a kolika je bila smušenost u redovima Širokog u tim trenucima najbolje se vidjelo kad su poslije minute odmora na parketu ušli šestorica igrača. Petrović je ostao na parketu, a Bilinovac koji ga je trebao mijenjati ubacio je loptu u igru, pa je trener Vujanović opravdano zaradio tehničku pogrešku. Najveću prednost gosti su dosegnuli u 32. minuti kad je Akindele iskoristio neigranje Kaštropila i opterećenost Baraća osobnim pogreškama i poentirao za 47:71. Gosti su do kraja ipak malo spustili “gas”, pa su Johnathon Jones i Tomislav Petrović ublažili poraz. Na kraju utakmice objektivna širokobriješka publika pljeskom je ispratila s parketa goste iz Podgorice.

“Tijek utakmice odredio je naš loš početak. Jednostavno, to je bilo nedostižno. Budućnost nas je nadigrala u svim elementima igre i zasluženo pobijedila”, – kazao je domaći košarkaš Boris Barać, dok je organizator igre gostiju Vladimir Mihailović naglasio: “Znali smo da je Široki opasan protivnik, pogotovo na domaćem parketu. Dobro smo se pripremili za utakmicu, odigrali čvrsto, ostvarili visoku prednost, koju smo uspjeli obraniti na početku drugoga poluvremena kad smo i očekivali najžešći nalet domaćina.”

Damir Vujanović, trener Širokog Primorke
Znali smo da je Budućnost nezgodan suparnik koji igra u visokom ritmu i koji je kandidat za Final Four. Mi smo loše ušli u utakmicu. Nisam zadovoljan pristupom svojih igrača. Jednostavno, Budućnost je bila bolja, zasluženo pobijedila i ja im čestitam.

Igor Jovović, trener Budućnosti VOLI
Dobro smo se pripremili za utakmicu protiv Širokog koji igra čvrstu košarku. Znali smo da na domaćem terenu uz potporu publike može pobijediti i jače suparnike, što je pokazao na utakmicama s C. Zvezdom i Olimpijom. Mi smo dobro ušli u utakmicu, napravili veliku razliku i, bez obzira što je Široki došao do zaostatka od šest poena na poluvremenu uspjeli odbiti sve napade i uvjerljivo pobijediti. Čestitam svojim igračima na odličnoj igri.