Šahtar predvođen Mostarcem šokirao Barcelonu, Peljto položio ispit

LIGA PRVAKA

Zakomplikovala se situacija u grupi H nakon neočekivanog poraza Barcelone

Utakmice  Šahtar – Barcelona i Borusija Dortmund – Njukasl otvorili su 4. kolo Lige prvaka.

Utakmica Šahtara i Barcelone, na kojoj je glavni sudija bio Irfan Peljto, igrala se u Hamburgu, a rezultat na kraju utakmice glasio je 1:0.

Barcelona je tokom trajanja susreta izgledala veoma blijedo, što su formalni domaćini iskoristili.

Ključni trenutak za izabranike Mostarca Marina Pušića se desio u 40. minuti kada je Danilo Sikan nadskočio dva defanzivca Barcelone i matirao glavom golmana Ter Štegena.

Katalonci su pokušavali u drugom poluvremenu doći do izjednačenja, ali to je sve izgledalo veoma loše i može se reći da je su Ukrajinci zaslužili sva tri osvojena boda.

Treba napomenuti da je Irfan Peljto još jednom odlično sudio na utakmicama Lige prvaka. Ova pobjeda je i zakomplicirala situaciju u grupi H. Barcelona je i dalje prva sa 9 osvojenih bodova, dok se Šahtar sada izjednačio sa Portom na drugoj poziciji sa šest bodova, ali ukrajinska ekipa ima utakmicu više.

“Milioneri” su u prethodnom kolu na iznenađenje mnogih pobijedila “Svrake”, a u ovoj utakmici koja se igrala na Signal Iduna Parku su ponovo bili uspješniji.

Borusija je u ovom susretu slavila rezultatom 2:0.

U vodstvo ih je doveo Niklas Fulkrug (Niclas Fullkrug). Njemački napadač je razmijenio nekoliko dodavanja sa Sabicerom (Sabitzer), da bi onda matirao golmana Nika Poupa (Nick Pope).

Do narednog gola se čekalo do 79. minute, a ovaj put je Julian Brant (Brandt) bio strijelac. Mnoštvo igrača Njukasla je ostalo u šesnaestercu Borusije nakon jednog prekida, da bi Karim Adejemi (Adeyemi) poslao dugu loptu, koja je pronašla Branta na centru terena. Veznjak je riješio situaciju 2 na 1 i tako riješio pitanje pobjednika.

Nakon ovog susreta, Borusija je skočila na vrh grupe F sa 7 osvojenih bodova, dok je Njukasl 3. sa četiri osvojena boda.