Slovačka slavila u Lihtenštajnu, Ronaldo ispisao historiju pa donio pobjedu Portugalu

Nogometaši Slovačke upisali su večeras važnu pobjedu na gostovanju kod Lihtenštajna rezultatom 1:0 te su se tako učvrstili na drugom mjestu kvalifikacijske grupe J u kojoj se nalazi i selekcija Bosne i Hercegovine.

Slovačka je od početka utakmice bila daleko bolji rival, a podatak da su u prvom poluvremenu uputili čak 15 šuteva ka golu Lihtenštajna najbolje oslikava situaciju na terenu.

Nagrada je stigla u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Vavro doveo goste u vodstvo na asistenciju Hancka. Ni u nastavku utakmice Lihtenštajn se nije uspio nametnuti, a dominantni Slovaci su mirno priveli utakmicu kraju za novu pobjedu.

U drugoj utakmici naše grupe Portugal je savladao Island u gostima golom Ronalda u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Inače, Ronaldo (38) je ispisao nogometnu historiju kao prvi nogometaš s 200 nastupa za reprezentaciju u muškoj konkurenciji. Debitovao je za Portugal prije 19 godina i 304 dana. Slavni Portugalac je na vrhu muške konkurencije i po broju golova za reprezentaciju. Zabio ih je 122 i ima 13 više od legendarnog Iranca Alija Daeija.

Portugal je na prvom mjestu grupe J s 12 osvojenih bodova, druga je Slovačka s 10, a Luksemburg sa sedam. Slijedi selekcija BiH s 3 boda koliko ima i Island, dok je Lihtenštajn bez bodova.

U narednom kolu Slovačka dočekuje Portugal, Luksemburg će ugostiti Island, dok će Zmajevi na domaćem terenu igrati protiv Lihtenštajna.