Sloga Meridian – Velež 3:0

Nogometaši Sloge Meridian pobijedili su u Modriči u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Veleža rezultatom 3:0 te je tako nastavljena kriza mostarskog kluba u novoj sezoni.

U prvom dijelu prvog poluvremena vidjeli smo izuzetno lošu predstavu na obje strane, a pogotovo se to odnosilo na očajnu partiju gostujuće ekipe iz Mostara.

Kako se bližio kraj prvog poluvremena Sloga je bila sve opasnija, a dvije minute prije odlaska na odmor došli su u vodstvo. Prvo je Kulenović šutirao, Bogdanović je odbranio, ali se lopta odbila pravo na nogu Krstovskog koji je smješta u mrežu za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Vrlo brzo nakon što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu, Sloga je udvostručila vodstvo. Krstevski je ovaj put asistirao, a strijelac je bio Milaković koji je loptu u mrežu poslao udarcem glavom.

Deset minuta prije kraja utakmice Sloga dolazi i do trećeg gola. Strijelac je bio Janković na asistenciju Milakovića pa je Velež tako doživio težak poraz koji će sigurno dodatno uzdrmati klupu treneru Amaru Osima.

Sloga se večerašnjom pobjedom probila na treće mjesto na tabeli Premijer lige BiH, dok je Velež ostao na devetoj poziciji. U narednom kolu Sloga gostuje Slobodi, dok će Velež dočekati Tuzla City.