Sloboda odnijela bod sa Grbavice, Željo u finišu prokockao pobjedu

Odlična utakmica na Grbavici

Željezničar i Sloboda podijelili su bodove u meču 15. kola Premijer lige BiH na Grbavici. Rezultat je bio 2:2.

Početak utakmice pripao je Slobodi. Gosti iz Tuzle došli su do ranog vodstva već u drugoj minuti kada je Alen Kurtalić nakon kornera pogodio za 0:1.

Međutim, Željo je do poluvremena poravnao rezultat, a u drugom dijelu došao do potpunog preokreta, da bi Sloboda u finišu meča izborila remi.

Plavi su zasluženo stigli do izjednačenja u 22. minuti. Semir Štilić je šutirao, a lopta se od Luke Juričića odbila u gol gostiju za 1:1.

Štilić se u 75. minuti na asistenciju Samira Bekrića upisao u strijelce i donio preokret svom timu.

Sloboda se nije predavala i to im se isplatilo u 89. minuti kada je rezervista Adi Alić matirao Filipa Erića za 2:2 i još jedan šok na Grbavici.

Željezničar je ovim remijem prekinuo niz od tri uzastopne prvenstvene pobjede na Grbavici, ali i vezao tri meča bez pobjede u Premijer ligi nakon remija u vječitom derbiju protiv Sarajeva na Koševu i poraza od Borca u Banjoj Luci.

Plavi se trenutno nalaze na drugoj poziciji s 30 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Sarajeva koje svoj meč 15. kola igra sutra protiv Olimpika na Koševu.