Promašen penal koštao juniorsku reprezentaciju BiH poraza od Francuske

Francuska je u vodstvo stigla već u 14. minuti kada je nakon odbrane Kanurića veznjak gostiju Guitane bio na pravom mjestu i nesmetano s peterca loptu poslao u praznu mrežu, da bi već u 32. minuti golom Diabyja Francuzi stigli u vodstvo od 2:0.

U drugom poluvremenu naša reprezentacija zaigrala je bolje i u 53. minuti nakon nespretnog autogola koji je postigao Dembele smanjili smo rezultat na 2:1. Nakon pogotka bh. igrači krenuli su još ofanzivnije prema golu Francuske da bi u 69. minuti nakon lijepe akcije Ćatić postigao gol za 2:2, ali je i pored velikog slavlja domaćih igrača pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

Ipak, četiri minuta nakon toga Zagadou je srušio Gazibegovića u kaznenom prostoru Francuske, glavni sudija pokazao na bijelu tačku, ali je udarac Smajića odbranio Lafont. Do kraja susreta naša reprezentacija pokušala je stići do poravnanja, ali je ipak doživjela poraz na kraju.

Podsjećamo, naš tim u prvom kolu slavio je protiv Gruzije minimalnim rezultatom 1:0, dok je Francuska savladala Andoru rezultatom 7:0. U drugom susretu naše grupe Andora i Gruzija odigrali su meč bez pobjednika, a rezultat je na kraju glasio 1:1.

Utakmice trećeg kola su na programu 14. novembra u 13:00 sati kada će se sastati Andora-BiH (Ugljevik) i Gruzija-Francuska (Etno selo Stanišići).