Euro 2016: Islandska bajka završena teškim porazom

U četvrtini finala Eura, Francuska je deklasirala Island sa 5:2.

Uvodni minuti meča su donijeli početno ispitivanje snaga, a Francuzi prvu priliku imaju u osmoj minut no udarac Sissoka brani golman Haldorrssona. Pet minuta kasnije Francuska dolazi u vodstvo a strijelac je bio Giroud na asistenciju Matuidija. Nakon gola Francuzi su nstavli sa ofanzivom, a nakon ubačaja iz kornera, Pogba u 19. minuti povećava na 2:0.

U 27. minuti Bodvarsson je imao priliku za Islanđane, ali njegov udarac odlazi preko gola. U finišu prvog poluvremena, Trikolori su ubacili u brzinu više i golovima Payeta u 42. i Girezzmana u 44. minuti na odmor odlaze sa velikih 4:0 i već su tad riješili pitanje putnika u polufinale Eura.

Početak drugog poluvremena donosi uspavanku na terenu, koju u 55, minuti razbija Sightorson koji koristi opuštanje Francuza i smanjuje rezultat na 4:1. Minut kasnije Pogba je na drugoj strani dobro šutirao, ali bez promjene rezultata. U 59. minuti Giroud postiže svoj drugi gol, a za Francuze peti za velikih 5:1.

Igrao se 63. minut kada je Ingasson sjajno šutirao, ali Lloris fenomenalno brani. Nakon sjajnog prodora Payet je imao dobru priliku u 70. minuti, no odbrana Islanda je blokirala njegov udarac. U 82. minut Bjarnasson postiže drugo gol za Isalnđane i smanjuje na 5:2. Dvije minute kasnije Islanđani su imali šansu za treći gol, ali Mangala sjajno reaguje.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja i Francuzi su se suvereno plasirali u polufinale Eura, gdje ih očekuje duel sa Njemačkom, dok su se Islanđani od Eura oprostili visokim porazom, ali ipak treba im čestitati na svemu što su prikazali u Francuskoj ovog ljeta.