Velež u Mostaru pobijedio Leotar i došao do nova tri boda

Rođeni slavili sa 2:1

Fudbaleri Veleža večeras su na svom terenu pobijedili Leotar sa 2:1 u meču sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na početku utakmice obje ekipe igrale su nešto opreznije, te nije bilo nekih ozbiljnijih prilika. Utakmica je prekinuta u osmoj minuti zbog bakljade navijača domaćih, ali je nastavljena nekoliko minuta nakon toga.

Također, navijači domaćeg tima okačili su i nekoliko parola koje su bile upućene rukovodstvu Rođenih.

Prvu šansu na meču vidjeli smo u 16. minuti kada je Pršeš pokušao iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara, ali lopta ide preko gola.

No, samo tri minute kasnije Velež je stigao do prednosti. Veliku konfuziju u redovima odbrane Leotara koristi Vehabović koji dolazi do lopte i nesebično upošljava Radovca, a ovaj rutinski pogađa mrežu Leotara za 1:0.

Velež je nakon vodstva nastavio s pritiskom, a to se mostarskom timu isplatilo već u 26. minuti kada su poveli sa 2:0.

Ovaj put Salčin je odložio loptu na stranu za Ovčinu koji je šutirao i uspio je da savlada golmana Leotara za veliko slavlje navijača Veleža na stadionu Rođeni.

Tri minute kasnije moglo je biti 3:0. Milović je loše zahvatio loptu i mogao je postići autogol, ali je okvir gola spasio Leotar u ovoj situaciji. U 36. minuti odličnu šansu imao je Zubanović, no Perišić je to odbranio.

U nastavku meča Leotar je igrao dosta bolje i uspio je već u 53. minuti da smanji na 2:1. Nakon velike gužve pred golom Veleža do lopte je nekako došao Asim Zec i pogodio mrežu Bogdanovića za smanjenje rezultata.

Velež je prvu priliku u nastavku meča imao u 65. minuti ponovo preko Zubanovića koji ovaj put šutira preko gola. Pet minuta kasnije pokušao je i Radovac, ali na semaforu je ostalo 2:1.

U 73. minuti pokušao je i Zeljković silovitim udarcem koji je nekako uspio da odbrani Perišić.

Leotar do kraja meča nije imao snage da dođe do izjednačenja i izbjegne poraz, te je Velež uspio da slavi sa 2:1.

Velež je trenutno peti na tabeli sa deset osvojenih bodova iz šest mečeva, dok je Leotar deveti sa pet bodova iz sedam odigranih utakmica.