Sjajni Široki razbio Vllazniju na Pecari!

Pobjeda bh. predstavnika

Fudbaleri Širokog Brijega su večeras na svom terenu slavili protiv albanske Vllaznije sa 3:1 u prvom pretkolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Široki je po ko zna koji put osvjetlao obraz bh. fudbala! Slavili su u prvom meču prvog pretkola Konferencijske lige nad albanskom Vllaznijom sa 3:1.

Početak meča nije donio uzbuđenja. Na prvo smo čekali do 10. minute kada je novopečeni član tima sa Pecare Vujinović imao dvije šanse u kratkom vremenskom razdoblju, ali nije pogodio.

Par minuta kasnije M. Jurić i Begić su također okušali svoju sreću, ali bezuspješno.

Gosti su prvi put zaprijetili u 18. minuti kada je Hoxha sa svega pet metara glavom prebacio gol.

Široki je nakon toga nastavio da dominira, a kao plod toga stigao je i pogodak u 43. minuti. Dosuđen je kazneni udarac za domaće, odgovornost je preuzeo Mato Stanić i rutinski pogodio za 1:0.

I u nastavku je Karačićev tim bio dominantan. Ikić je početkom drugog dijela opasno zaprijetio, nakon čega je pao novi gol i ponovo sa bijele tačke.

Mato Stanić je još jednom preuzeo odgovornost i po drugi put matirao golmana albanske ekipe za 2:0 Širokog u 53. minuti.

Svega pet minuta kasnije najbolja prilika za goste kada je ponajbolji igrač ove ekipe večeras Hoxha pogodio prečku.

Na 3:0 povisio je rezervista Lukić koji je iskoristio sjajan ubačaj Medića i sjajno iz prve pogodio mrežu.

Sve što su gosti uspjeli do kraja je da smanje rezultat na 3:1 kada se lopta dosta sretno odbila do Cobe koji je pogodio u sudijskoj nadoknadi.

Široki je tako stekao ogromnu prednost pred gostovanje koje je na rasporedu za sedam dana u istom terminu od 21 sat.