Sjajni Džeko vratio Inter u život, Messi spasio PSG, Real protutnjao Ukrajinom

Liga prvaka, 3. kolo

Itekako uzbudljivo je bilo na mečevima 3. kola Lige prvaka igranim u terminu od 21 sat. Jedan od igrača koji su obilježili noć u najelitnijem takmičenju na svijetu je i naš Edin Džeko.

Inter je protiv Sheriffa igrao “biti ili ne biti” meč i na kraju je na Džekin pogon stigao do itekako važne pobjede rezultatom 3:1.

Džeko je bio zaista fenomenalan. Iako je na startu utakmice promašio sjajnu šansu za promašaj se iskupio u 34. minuti kada postiže prelijep gol za oduševljenje na Giuseppe Meazzi. Kako je to izgledalo pogledajte ovdje.

Na startu drugog prvak Moldavije je izjednačio kada je Thill zabio sjajno iz slobodnog udraca, međutim radost moldavske “legije stranaca” nije dugo trajala.

Igrala se 56. minuta kada Džeko majstorski proigrava Vidala, a Čileanac trese mrežu za novo vodstvo prvaka Italije. Gol pogledajte ovdje. Sve je riješio De Vrij u 67. minuti za konačnih 3:1.

Inače, trener Intera Simone Inzaghi je opet mijenjao kapitena bh. reprezentacije i to u 75. minuti kada je priliku za igru dobio Sanchez.

U drugom susretu grupe D Real Madrid je protutnjao Ukrajinom. Shakhtar Donetsk je savladan sa ubjedljivih 0:5.

Kryvtsov je u prvom poluvremnu zatresao svoju mrežu, da bi u 20-ak minuta drugog dijela Vinicius sa dva gola te Rodrygo sve riješili. Posebno je bio lijep drugi gol Viniciusa, pogledajte ga ovdje. U sudijskoj nadoknadi je zabio i Benzema.

Sada u ovoj grupi Real i Sheriff imaju po šest, Inter četiri, a Shakhtar jedan bod.

Odličan meč viđen je na Parku prinčeva između PSG-a i RB Leipziga. Domaći su slavili sa 3:2 i to uz dosta muke.

Mbappe je u 9. minuti doveo domaće u vodstvo, da bi gosti presko Silve i Mukiela režirali preokret te najavili moguće iznenađenje.

Ipak, za novi preokret pobrinuo se Messi koji je još jednom pokazao da je Liga prvaka njegovo takmičenje. Sjajni Argentinac je prvo izjednačio, a zatim “panenkom” iz penala u 74. minuti zabio za trijumf. Majstoriju s penala pogledajte ovdje. U nadokandi penal za PSG je promašio Mbappe.

U grupi A PSG sada ima sedam bodova, Manchester City bod manje, Club Brugge je na četiri, dok RB Leipzig pomalo iznenađujuće nema bodova.