Široki Brijeg poražen na Pecari

Ekipa Širokog Brijega poražena je od kazahstanskog Kairat Almatyja u prvom meču 1. pretkola Evropske lige na svom terenu rezultatom 2:1.Široki Brijeg je dobro otvorio utakmicu i na početku je imao nekoliko poluprilika da postigne pogodak, a mi izdvajamo pokušaj Bagarića iz 6. i Stanića iz 21. minute.

Iz prve prave prilike, odnosno kontranapada, gosti stižu u vodstvo. Igrala se 29. minuta kada je nakon zaista odlične kontre napadač Eseola istrčao sam ispred golmana Širokog Brijega i rutinskim udarcem pogodio za vodstvo ekipe iz Kazahstana.

Samo pet minuta nakon toga, Široki Brijeg stiže do poravnanja, a prelijep pogodak postigao je Enin koji je udarcem s nekih 20 metara matirao nemoćnog golmana gostiju. Do poluvremena je Bagarić mogao dovesti tim s Pecare u vodstvo, ali nije bio precizan.

U drugom poluvremenu nije bilo previše prilika, a onda u 58. minuti Kairat postiže drugi pogodak. Strijelac je opet bio Eseola koji je uspio nekako ugurati loptu u mrežu.

Do kraja meča Široki Brijeg je svim silama napadao, imali su nekoliko odličnih prilika, ali ipak nisu uspjeli doći do poravnanja i u Kazahstanu će morati biti puno zreliji u završnici ukoliko se žele plasirati u 2. pretkolo Evropske lige. Revanš susret se igra za sedam dana.