Široki Brijeg izbacio Željezničar iz Kupa BiH

Nogometaši Širokog Brijega plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine savladavši Željezničar na Pecari rezultatom 2:0.
Širokobriježani su protiv branitelja trofeja osvojenog prošle godine poveo u 29. minuti kada je lijep pogodak glavom postigao Kožul.

Konačnih 2:0 postavio je Kvesić u 53. minuti. Nekadašnji igrač Željezničara je iskoristio veliku grešku Rodina i lagano je matirao Fejzića za potvrdu prolaska dalje.

U osmini finala Široki Brijeg će biti uskraćen za usluge golmana Bilobrka koji je u 90. minuti susreta dobio direktan crveni karton zbog protesta, te je na gol stao igrač Dino Ćorić.

Široki Brijeg se na taj način priključio Sarajevu, Zrinjskom, Slobodi, Radniku iz Bijeljine, Krupi, Zvijezdi 09, GOŠK-u, TOŠK-u, Rudaru iz Kaknja, Zvijezdi iz Gradačca, Rudaru iz Prijedora, Borcu, Slogi iz Gornjeg Crnjelova, Mladosti iz Kikača, te Slogi iz Doboja.