Uefa futsal cup: Tango poveo pa izgubio

Fudbaleri Tanaga poraženi su od mađarskog Đera 4:2 u prvom kolu Glavnog kruga ovogodišnjeg UEFA Futsal kupa. Fudbaleri Mirka Marvana su hrabro ušli u meč, uspjeli su i da povedu, a krajem prvog poluvremena imali su dvije minute mali pad koncentracije koji ih je koštao poraza.
Domaći su krenuli agresivno, a prvu ozbiljniju priliku imali su fudbaleri Tanga u 4. minutu. Nermin Jusić je pobjegao po desnoj strani, dobro je sve pratio Ognjen Erić, ali nije uspio da savlada protivničkog golmana sa pet metara. Imao je u naredne dvije minute Fabio dvije šanse, ali je golman Adnan Delihasanović odbranio njegove šuteve. Tango je od starta pokazao da se ne plaši favorizovanog protivnika i u 13. minutu došao do prednosti. Amer Hadžić je uposlio Nermina Jusića na lijevoj strani terena, ovaj je ušao u domaći šesterac i pogodio suprotnu stranu Balaševog gola. Harniš je u 14. minutu snažno šutirao iz slobodnog udarca, a golman Delihasanović paradom odbranio. Nakon toga raspala se igra gostujućeg tima. U 15. minutu Drot se oslobodio dvojice igrača Tanga i sa pet metara bez problema pogodio za izjednačenje. Dva minuta prije kraja prvog dijela Viktor je šutirao iskosa sa desne strane, a Fabio sa pola metra skrenuo loptu u gostujuću mrežu. Već u sljedećem napadu Alvarito je pogodio Delihasanovićevu stativu, a zbunjenost igrača Tanga iskoristio je Fabio u 19. minutu kada je pogodio sa devet metara za 3:1. Nova greška Tanga kažnjena je još jednim golom. Drot je šutirao s lijeve strane, a Ermin Džuderija u namjeri da izbije loptu pogodio je vlastitu mrežu.
Tango je u nastavku bio bolja ekipa na terenu, a stopostotne prilike imali su Nermin Jusić, Semir Gušo, Ognjen Erić i Emir Bunar, ali je na domaćem golu stajao sjajni Balaš. Devet sekundi prije kraja Ognjen Erić je pogodio za konačnih 4:2.
Tango se danas (srijeda) u 16,30 sastaje sa gruzijskim prvakom Iberijom.