EHF Challange kup: Vogošća u trećem kolu

Rukometaši Vogošće prošli su u treće kolo Challenge kupa, nakon što su u meču igranom na domaćem parketu remizirali sa slovačkom Bystricom 22:22. Prvi meč u Slovačkoj završen je 29:29, pa su Vogošćani, zahvaljujući golovima postignutim u gostima, prošli dalje, ostvarivši historijski uspjeh.

(Oslobođenje)

U narednom kolu, izabranici trenera Danijela Ridžića, igrat će protiv St. Petersburga.

Iako početak meča nije nagovještavao da će naša ekipa ostvariti prolaz, s obzirom na to da su Slovaci imali vodstvo od 9:3, Vogošćani su se uspjeli nekako konsolidopvati i do kraja poluvremena smanjiti na podnošljivih -1 (12:11).

Prvo vodstvo donio nam je cepelin Ovčine i Međića iz 34. minute, a u 40. minuti smo imali priliku da odemo i na +3, ali rukometaši gostiju uspjeli preokrenuti.

Međutim, napokon se razbranio Šabanović, koji je susret završio sa 14 odbrana. Divković je bio najraspoloženiji golgeter sa sedam pogodaka, a pet golova dao je Medić, dok je Ovčina postigao četiri.

Bystricu su sa po šest pogodaka predvodili Čudoba i Mačans.