Sarajevu trofej na Zlatiboru, golman Dizdarević junak

U finalu Kupa prijateljstva bolji od Partizana

Mladi nogometaši Sarajeva i Partizana odmjerili su snage u finalu Kupa prijateljstva na Zlatiboru,  a trofej je pripao Sarajevu. Rezultat nakon 80 minuta glasio je 0:0, a nakon penala je bilo 6:5.

Sarajevo i Partizan su finale izborili nakon što su jučer i jedni i drugi nakon boljeg izvođenja penala eliminisali Vojvodinu, odnosno Espanyol.

Mlade bordo nade danas su i u finalu pokazale da se na njih treba ozbiljno računati i da Sarajevo posjeduje zaista kvalitetan omladinski pogon.

Sarajevo je zaprijetilo u osmoj minuti, kada Nikolić iz dobre pozicije šutira pored gola Beograđana. U 15. minuti stopostotna šansa za Sarajevo, ali Pavlović s gol linije izbacuje loptu i spašava Partizan.

U 24. minuti greška golmana Sarajeva, lopta dolazi do Novića, koji sa 16 metara šutira, ali fantastično brani Dizdarević i tako se uspijeva iskupiti za prethodnu grešku.

Mogao je Partizan do gola, no Milosavljević je očajno pokušao da lobuje Dizdarevića, iako je išao sam na golmana bordo tima. Do kraja prvog dijela Konjalić je imao odličnu priliku za Sarajevo, ali je šutirao pored gola.

U nastavku je Partizan imao veću incijativu, ali Sarajevo se dobro branilo i težilo je igri na kontre. Meč je završen bez golova, pa se pristupilo izvođenju penala, iako je u suštini sastav Partizana imao dvije ogromne prilike u zadnjih pet minuta, ali opet se Dizdarević istakao.

Više sreće i koncentracije prilikom izvođenja penala imali su nogometaši Sarajeva. Ključna je bila odbrana golmana Dizdarevića u trećoj i sedmoj seriji, a ovaj mladi čuvar mreže je prije odbrane u posljednjoj seriji pogodio sa 11 metara.