Bivši igrači Željezničara tragičari: Široki Brijeg nakon penal drame izbacio Stupčanicu

Nogometaši Širokog Brijega su nakon velike penal drame izbacili Stupčanicu u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Gosti su u vodstvo došli u osmoj minuti utakmice preko Luke Mamića da bi u 40. rezultat prvog dijela postavio Ilija Bagarić.

Ipak, domaći su u nastavku zaigrali na sve ili ništa što im se isplatilo budući da su u kratkom vremenskom razmaku postigli dva gola i izjednačili rezultat.

Do kraja nije bilo promjene rezultata te se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca gdje je Široki Brijeg na kraju slavio ukupnim rezultatom 6:4.

Prvo je u 57. minuti pogodio bivši nogometaš Željezničara Sedad Subašić da bi u 74. Stefan Božić donio veliku radost domaćim navijačima.

Ćavar je bio neprecizan u prvoj seriji, tačnije Milićević je zaustavio njegov udarac da bi Hamza Bešić “panenkom” donio prednost sastavu iz Olova u penal seriji.

Potom je Ilija Mašić pogodio nakon čega je Sedad Subašić šutirao preko gola i ostalo je 1:1. U trećoj seriji Pranjić je donio prednost Širokom Brijegu nakon čega je Shuiab Abdullfatai izjednačio rezultat na 2:2.

U četvrtoj seriji Stephen Chinedu je pogodio za novu prednost gostiju, a još jedan bivši nogometaš Željezničara Kemal Mujarić je pogodio prečku nakon čega je Mamić pogodio za pobjedu Širokog i plasman dalje.

Tako se Široki Brijeg pridružio Veležu, Jedinstvu, Zrinjskom, Posušju i Sarajevu koji su također obezbijedili plasman u četvrtfinale Kupa BiH.