Sarajevo – Drina 2:0: Četvrti trijumf bordo sastava

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su zvorničku Drinu s 2:0, u zaostalom susretu 5. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Odluka u prvom dijelu

Domaćin je prvi put zaprijetio u 17. minuti. Radovac je proigrao Puzigaću koji je centrirao s lijeve strane, ali je Velkoski zakasnio da ubaci loptu u mrežu. Šest minuta kasnije Bilbija je centrirao s desne strane, a Radovac glavnom šutirao s desetak metara pored gola. U 32. minuti bilježimo pokušaj gostiju preko Rustemovića čiji je šut sa 18 metara odbranio golman Bandović. U istoj minuti Radovac je proigrao dugom loptom Velkoskog koji je preciznim udarcem s 10 metara savladao gostujućeg golmana Maksimovića za 1:0 Sarajeva. Domaćin je povećao prednost u 37. minuti kada je Stojčev centrirao iz kornera s desne strane, a Puzigaća glavom iz blizine pogodio za 2:0.

Stativa Radovca

Nakon centaršuta Berberovića iz slobodnjaka u 48. minuti s desne strane, Dupovac je šutirao sa šest metara, a Maksimović izbacio loptu u korner. U nastavku akcije, Puzigaća je glavom pucao preko gola. U 61. minuti Bilbija je izmjenio dupli pas s Radovcem, koji je s pet metara pogodio stativu iskosa s lijeve strane.
Iz daljeg toka drugog poluvremena vrijedi još izdvojiti udarac Okića s 12 metara u 79. minuti, koji je zaustavio Maksimović i šut Puzigaće s 14 metara u 84. minuti, no ponovo je na visini zadatka bio golman zvorničke ekipe.