-TopSLIDEFutsalNogometSport

BiH u Zenici na krilima Boškovića i Galića do pobjede nad Sjevernom Makedonijom

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u fustalu

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u zeničkoj Areni u okviru 1.kola kvalifikacija za Euro 2022 odigrala meč protiv selekcije Sjeverne Makedonije. U veoma zanimljivom i neizvjesnom meču na kraju je slavila selekcija BiH rezultatom 2:1.

Na početku utakmice igra bez prevelikog rizika, igrači nisu puno griješili u odbrani, dok nije bilo ni mnogo prilika pred golovima obje selekcije.

Na prvi gol se čekalo do osme minute, kada igrač koji je nekoliko trenutaka ranije ušao u igru Josip Bošković, sjajnim udarcem iz daljine matira golmana Sjeverne Makedonije za vodstvo BiH rezultatom 1:0. Nakon toga gosti su krenuli nešto otvorenije prema golu Stanislava Galića, koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao. U jeku napada gostiju, golman Galić šale jednu sjajnu dugu loptu, koja je preletjela posljednjeg igrača odbrane gostiju, a sjajni Josip Bošković u 17.minuti glavom sa dva metra po drugi put matira golmana gostiju za 2:0 za selekciju BiH. Do kraja prvog poluvremena gosti su svim silama pokušavali da postignu makar jedan gol, a najbliže tome su bili u 19. minuti kada igrač gostiju Dandan promašuje udarac s bijele tačke, odnosno lopta pogađa prečku i velika šansa gostiju otišla je u nepovrat. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2:0 za BiH.

Drugo poluvrijeme očekivano je od početka proteklo u konstantnim napadima selekcije Sjeverne Makedonije, koji su se pokušavali što prije vratiti u utakmicu. To im je pošlo za rukom već u 23. minuti kada za 2:1 i smanjene vodstva domaćina pogađa Dragan Petrović. Nakon gola nastavljao se pritisak gostujćih igrača, a domaća selekcija pokušavala je oduprijeti se stalnim atacima gostiju, te riješiti utakmicu nakon eventualni greški gostujuće odbrane. Napadali su gosti, a golman domaće selekcije bio je nesavladiv. Posljednjih pet minuta utakmice, gosti su igrali bez golmana, odnosno jedan igrač je obukao golmanski dres te je igrao u polju svjesno rizikujući kako bi gosti došli do izjednačenja. Ipak izabranici Ive Kreze su se odbranili i na kraju konačnim rezultatom 2:1 slavili vrijednu pobjedu, otvorivši kvalifikacije pobjedom.

Selekcija BiH 3.februara će odigrati i drugi meč kvalifikacija u Novom Sadu protiv selekcije Srbije, koja je i najveći favorit u ovoj grupi.

BiH-Sjeverna Makedonija 2:1 (Bošković 2- Petrović)