SAD bolja od Gane 2:1

U susretu prvog kola grupe G Svjetskog prvenstva, reprezentacija SAD-a je u Natalu pobijedila Ganu 2:1.

Amerikanci su poveli golom Clinta Dempseya u 32. sekundi utakmice, što je najbrži gol u dosadašnjem dijelu prvenstva, te šesti najbrži gol u historiji svjetskih prvenstava. Gana je izjednačila u 82. minuti golom Andrea Ayewa, no četiri minute kasnije John Brooks je donio pobjedu SAD.

Ipak, izabranici Jurgena Klinsmanna pobjedu su skupo platili, jer se u prvom poluvremenu povrijedio napadači Jozy Altidore koji je iznesen s terena.

U prvom dvoboju iz ove grupe Njemačka je deklasirala Portugal 4:0 uz tri gola Thomasa Mullera (12-11m, 45, 78) i jednog Matsa Hummelsa (32).

U susretima drugog kola, 21. junalipnja sastaju se SAD – Portugal, te Gana i Njemačka, dok će u trećem kolu 26. lipnja snage odmjeriti Njemačka i SAD, te Portugal i Gana.