-TopSLIDERukometSport

Rukometaši Slovenije savladali Nizozemsku

Rukometaši Slovenije pobijedili su u trećem kolu druge faze Evropskog prvenstva selekciju Nizozemske rezultatom 37:34 te su tako ostali u igri za treće mjesto u grupi.

Nizozemci su bolje otvorili današnji meč i u jednom trenutku su vodili 5:3. Od tog trenutka pa sve do kraja prvog poluvremena dominirala je Slovenija koja je u nekoliko navrata imala i sedam golova prednosti. Na kraju je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 19:13 za Sloveniju.

U istom ritmu igralo se i u nastavku meča pa je Slovenije u jednom trenutku imala prednost 24:16. Nizozemci se bude pred kraj susreta, ali su uspjeli tek ublažiti svoj treći poraz u drugoj fazi takmičenja.

Najbolji u redovima Slovenije bili su Cehte, Horzen i Marguc koji su postigli po šest golova. S druge strane, fenomenalni Versteijnen je postigao čak 15 golova, a podršku je imao samo još u Steinsu koji je zabio šest golova.