Ostali sportoviSport

Rukometaši Slobode nadigrali turski Sport Toto

U prvoj utakmici 3. kola EHF European kupa rukometaši tuzlanske Slobode nadigrali su Sport Toto iz Ankare rezultatom 34:25.

Gosti su bili bolji rival u prvom poluvremenu koje su riješili u svoju korist rezultatom 15:17. Ali u drugih 30 minuta potpuno drugačiji odnos snaga na parketu. Sloboda je zaigrala agresivniju odbranu, efikasan napad i sa 19:8 okončala drugi dio za ukupnih 34:25 i +9 pred revanš u Ankari.

Konačnih 34:25 djelo je Renata Čajića koji je postigao gol sa zvukom sirene za veliku radost domaćih rukometaša i navijača.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Mario Pavlak sa 7, Marino Gabrieri sa 6 i Renato Čajić sa 5 golova. Kod gostiju istakli su se Erdoan 7, Bugdaj i Sarak 4, Ates i Gumusok sa po 3 postignuta gola.

Revanš susret na programu je naredne nedjelje u Ankari.