-TopSLIDERukometSport

Rukometaši Portugala pobijedili Mađarsku, trijumfi Poljske, Španije i Švedske

SVJETSKO PRVENSTVO

Rukometaši Portugala pobijedili su Mađarsku u meču 3. kola Svjetskog prvenstva rezultatom 27:20, a trijumfe su u večerašnjim mečevima ostvarili još Poljska, Španija i Švedska.

Portugal je odigrao odlično prvo poluvrijeme i već na pauzi imali su vodstvo od sedam golova (16:9), a u nastavku su samo sačuvali stečenu prednost i na kraju došli do drugog trijumfa u ovoj grupi.

Do pobjede ih je nosio Costa sa šest pogodaka, dok je Fernandes postigao pet, a u poraženoj ekipi istakao se Bodo koji je postigao pet pogodaka.

Španija je rezultatom 35:22 bila bolja od Irana, a do pobjede su ih nosili Dujshebaev i Sole, koji su postigli po šest pogodaka. U poraženoj ekipi Irana istakao se Barbat, koji je postigao pet pogodaka.

Švedska je, očekivano, razbila selekciju Urugvaja rezultatom 47:12, uz 11 pogodaka koje je postigao Johansson te 10 pogodaka koje je postigao Wanne.

Poljska je teže od očekivanog došla do pobjede protiv Saudijske Arabije, a konačan rezultat na kraju je glasio 27:24.