-TopSLIDERukometSport

Rukometaši Hrvatske rasturili favorizovanu Španiju na startu Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Hrvatske ubjedljivo je savladala favorizovanu selekciju Španije rezultatom 39:29 na otvaranju Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Hrvatska je u podmlađenom sastavu stigla na Evropsko prvenstvo i ovoga puta ne spada među favorite kao godinama unazad, ali još jednom su pokazali da su velika rukometna nacija i da će biti vrlo opasni iz drugog plana.

Hrvati su sjajno otvorili meč u SAP Areni u Mannheimu i poveli su 5:1, a u istom ritmu su nastavili i do kraja prvog poluvremena nakon kojeg su vodili 18:14.

Kada su početkom drugog dijela otišli na +8 (22:14) jasno je bilo da su blizu velike pobjede, a u 48. minuti Hrvatska je povela sa 33:23 čime su riješene sve dileme oko pobjednika.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su Ivan Martinović i Mario Šoštarić sa osam, te Tin Lučin sa pet golova.

Kod indisponiranih Španaca bolji od ostalih bio je Aleix Gómez Abelló sa osam pogodaka. Hrvatski golmani skupili su osam golmana, a španski čuvar mreže imao je samo jednu odbranu.

Naredni susret Hrvatska igra u nedjelju protiv Austrije, dok će Španija priliku za popravni imati protiv Rumunije.