RukometSport

Rukometaši BiH poraženi od Austrije u Skenderiji

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Austrije rezultatom 23:22 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine igrati u Hrvatskoj.

Prvo poluvrijeme donijelo je jako izjednačenu igru, gol za gol, u kojoj su Austrijanci nakon našeg početnog vodstva uglavnom imali minimalnu prednost. U tim trenucima raspoloženi za igru bili su Vegar i Tarabochia, ali sjajno je branio i austrijski golman Bauer koji je u nekoliko navrata zaustavio naše napade.

U 23. minuti nakon duže vremena naš tim je ponovo poveo sa 9:8 nakon što je Tarabochia realizovao penal, a već u narednom kontra napadu našeg tima Vegar je povisio na 10:8. Dobrim potezom se ispostavilo i uvođenje Grahovca umjesto Burića, koji je sa dvije važne odbrane u finišu prvog dijela pomogao našem timu da zadrži prednost, a na odmor se otišlo vodstvom Zmajeva 11:9.

Austrija je ipak na početku drugog dijela sa dva brza gola poravnala na 11:11 i djelovala je bolje u tim trenucima, te su u 38. minuti i poveli sa 13:14. Ipak, sa tri brza gola naš tim je već u 40. minuti vodio sa 16:14 nakon čega je uslijedio neočekivan pad u igri i to kada se očekivalo da možda i prelomimo meč.

Gosti su uspjeli da nakon toga postignu tri gola i u 44. miniti rezultat je glasio 16:17, a nakon kontre Santos je u narednoj akciji pogodio za 16:18. Fenomenalni Bauer je čudesno branio, pa i u trenucima kada smo imali igrača više nismo to uspjeli kapitalizovati.

Nervoznoj igri našeg tima kumovali su i češki suci sa nekoliko sumnjivih odluka, a podatak  da između 40. do 50. minute nismo postigli gol dovoljno govori. U 52. minuti bilo je 18:19, a u 54. minuti izgubili smo loptu u napadu za izjednačenje. Grahovac je u tim trenucima sjajno branio, ali pravili smo neshvatljive greške u napadu.

Panić je u 56. minuti smanjio na 20:21 i uslijedila je prava drama. Grahovac je potom još jednom zaustavio napad Austrije, a u 58. minuti Tarabochia je poravnao na 21:21. Vražalić je potom pogodio za vodstvo 22:21, ali gosti su minutu i po prije kraja ipak stigli do novog izjendačenja.

Toromanović je u posljednjoj minuti promašio šansu za vodstvo našeg tima, što je Austrija znala iskorisiti i pogotkom 30 sekundi do kraja stigla je do pobjede rezultatom 22:23.