-TopSLIDERukometSport

Rukometaši BiH ponovo poraženi od Grčke za oproštaj od plasmana na SP

Reprezentacija Bosne i Hercegovine oprostila se od plasmana na Svjetsko prvenstvo nakon što su u dvomeču predbaraža ispali od selekcije Grčke. Prije tri dana Grci su slavili sedam razlike (24:17), a i večeras su u dvorani Mejdan u Tuzli bili bolji rezultatom 28:26.Od početka utakmice obje ekipe su pravile dosta grešaka, a igralo se gol za golom pa niti jedna selekcija nije mogla ostvariti neku veću prednost. Ipak, igra naše selekcije se raspala u posljednjim minutama prvog poluvremena i to kada smo imali vodstvo 10:9. Naime, Grci su uspjeli neutralisati sve naše napade, svoje realizovati i sa serijom 3-0 na poluvrijeme otići s prednošću 12:10.

Najbolji pojedinac u našem timu u prvom poluvremenu bio je Dino Hamidović sa četiri gola, koliko je postigao i najefikasniji igrač Grčke Theodoros Boskos. Ponovo su sjajno branili i golmani. Benjamin Burić je u prvom poluvremenu imao šest odbrana, a sjajni Petros Boukovinas čak osam.

Držala se naša selekcija dobro u uvodnim trenucima drugog poluvremena, a onda je opet uslijedila crna rupa u kojoj su Grci napravili seriju 4-0 za veliko vodstvo 16:20.

Već tada je sve bilo jasno pa se do kraja utakmice igralo bez jačih odbrana te su igrači oba tima lagano dolazili do golova. U našem timu su zaigrali igrači koji ranije nisu dobijali priliku, a Grčka je na kraju slavila s dva gola prednosti.

Najbolji igrač susreta bio je Boskos s 10 pogodaka, dok je Dimitrios Tziras dodao sedam. Golman Boukovinas je imao 13 odbrana. Alen Ovčina i Damir Kadrić bili su najefikasniji u našem timu sa pet golova. Burić je na kraju imao sedam odbrana.

Selekcija Grčke se tako plasirala u baraž za odlazak na Svjetsko prvenstvo, a tamo će odmjeriti snage sa Crnom Gorom, dok će naša selekcija čekati kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.