Rukomet SP 2013. u Srbiji: Srbija i Brazil u finalu

Reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svjetskog prvenstva pred 18.236 navijača u “Kombank Areni” savladavši Poljsku 24:18 (14:6). Ni jednog trenutka se nije postavljalo pitanje, tko će u borbu za zlatnu medalju, jer su Srpkinje od samog starta predvođene maestralnom Katarinom Tomašević (17 odbrana) na golu bile za klasu bolje.

Posljednji priključak Poljakinje su imale pri rezultatu 5:4. Tada su krenuli problemi sa sjajnom Tomašević na golu koja je do kraja poluvremena zabilježila 12 uspešnih intervencija. To je u potpunosti zaustavilo devojke Kima Rasmusena.

Na poluvreme se otišlo sa +8 za Srbiju, a rekordnu prednost donijela je Andrea Lekić u 36. minutu (17:6), kada je postalo jasno da je pitanje pobednika riješeno. Selektor Bošković je odlučio da odmori glavne igračice pred finalni duel, što su Poljakinje iskoristile i smanjile prednost do kraja.

U finalu Svjetskog prvenstva u Srbiji sastat će se reprezentacija domaćina i Brazila, koja je savladala Dansku 27:21 (14:10). I u drugom polufinalnom meču u “Kombank Areni” nije viđena neizvesna završnica. Brazilke su diktirale tempo tokom čitavog meča i zasluženo došle do pobjede predvođene Aleksandrom Do Nasimento (7) i Barbarom Arenhart (11 odbrana).

Uporne Dankinje nisu se predale do samog kraja. U 51. minutu uhvatile su priključak (22:19), ali ih je loša realizacija omela u pokušaju da se rezultatski vrate u meč.

Finalni meč je na programu u nedjelju od 17.15 sati.