RukometSport

RK Vogošća u revanšu izbacio Litvance i prošao u treće kolo EHF Challenge Cupa

Sjajan revanš i prolaz našeg tima

U revanš susretu drugog kola EHF Challenge Cupa večeras su snage u Vogošći odmjerili RK Vogošća i litvanska Sviesa Vilniaus. U prvom meču bilo je 27:24, da bi u drugom bh. predstavnik slavio 31:25  i prošao dalje.

Publika je vidjela zanimljiv meč, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 15:12.

Već tada je bilo jasno da nas čeka mnogo uzbuđenja. U 42. minuti Vogošćani odlaze na 23:18, dok je u 45. minuti 24:19.

Litvanci se nisu predavali, međutim Vogošća je došla i na plus pet u 48. minuti. Bilo je 25:20, a crveni karton u tim momentima zaradio je zbog trećeg isključenja Kadrić.

Imali su Litvanci priliku za 25:22, no golman Arman Beširević brani sedmerac u važnom trenutku, a u napadu pogađa Lojaničić. Bilo je to 26:21 deset minuta prije kraja, a zatim golman Beširević ponovo sjajno brani i podiže dvoranu na noge.

Pet minuta prije kraja na semaforu je pisalo 27:22, a naš tim je imao napad u kojem sedmerac koristi i odlazi na plus šest, što je bilo i najveća razlika u ovom meču.

Gosti brzom realizacijom četiri minute prije kraja dolaze na 28:23. Na kraju je završilo 31:25  i naš tim je zasluženo prošao dalje.

Smiljanić je postigao devet golova kod Vogošće, a Travar sedam. Buljina je dodao četiri, a golmani Efendić i Beširević su upisali po šest odbrana.