Čelik upisao nova tri boda, Goražde u derbiju slavilo protiv Gornjeg Rahića

Odigrane su tri utakmice 18. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u kojem je zenički Čelik slavio domaću pobjedu protiv Mladosti, bilo je 2:1.

Poveli su Zeničani u 18. minuti susreta preko Međuseljca da bi u 36. Sijamija donio poravnanje rezultata gostujućem sastavu. Ipak, Mašić je četiri minute kasnije doveo Čelik u novu prednost i postavio konačan rezultat susreta.

U duelu TOŠK-a i Zvijezde domaći su slavili poslije preokreta rezultatom 3:2. Za domaće su pogodili Avdić u 19. koji je postigao autogol te Dizdarević i Sejmenović u 87. minuti susreta dok su za goste precizni bili Huseinbašić i Mujkić.

I konačno, u posljednjem meču Goražde je slavilo gostujuću pobjedu protiv Gornjeg Rahića, bilo je 2:1. Jamaković i Karalić su pogodili za goste dok je Hasikić bio precizan za domaće.

Rezultat i strijelci:

Čelik – Mladost 2:1 (Međuseljac 18’, Mašić 40’ / Sijamija 36’)

TOŠK – Zvijezda 3:2 (Avdić (ag) 19’, Dizdarević 65’, Sejmenović 87'/ Huseinbašić 35’, Mujkić 47’)

Gornji Rahić – Goražde 1:2 (Hasikić 85’ / Jamaković 28’, Karalić 31’)