RK Bosna – RK Vogošća 31:33

Rukometaši Vogošće ostvarili su osmu pobjedu u nizu u Premijer ligi BiH. Vogošća je teškom mukom savladala Bosnu u Visokom sa 33:31.

Visočani su imali vodstvo većim dijelom prvog poluvremena, ali se na odmor otišlo rezultatom 15:15. Vogošćani su uspjeli preokrenuti rezultat u drugom dijelu, a pet minuta do kraja su vodili sa 32:28, da bi konačan rezultat glasio 33:31. Vogošćane su do pobjede vodili Međić sa devet, te Hrbat i Divković sa po osam golova. Mirza Haseljić je sakupio 13 odbrana. Kod domaćina Grujić je postigao devet golova, a Spahić je dodao sedam. Enes Sirčo je sakupio 14 odbrana.

U mečevima 20. kola sastaju se: Gračanica – Derventa (18 sati), Krivaja – Konjuh (19) i Izviđač – Bosna (S) (19.30).