RK Bosna poražen od RK Čelik s 21:22 (14:10)

U utakmici 10. kola Premijer lige BiH za rukometaše u kantonalnom derbiju u Visokom – Čelik je savladao domaću ,,Bosnu” i donio kući tri nova velika boda sa vrućeg terena iz Visokog – iz KSC „Mladost” .

Vrlo dinamična, dobra utakmica, u kojoj je ,,Bosna” bila bolja u prvom poluvremenu (14:10 za ,,Bosnu”), a ,,Čelik” u drugom poluvremenu (12:7 za ,,Čelik).

KC“Mladost“. Gledalaca: 300. Sudije: Mario Primorac (Ljubuški) i Žarko Hrstić (Čapljina). Delegat: Srećko Delhunija (Lukavac). Sedmerci: Bosna 5(3), Čelik 5(2). Isključenja: Bosna 6 min, Čelik 8 min. Crveni karton:Semir Memić (Čelik).

BOSNA: Sirćo (16 odbrana, 2 sedmerca), Žiga, Limo, Imamagić, Imamović 3, Burić 2, Gogić, Hrnjić, Balta 5, Sorguč, Buljina 1, Bečak 1, Pekić, Čabaravdić 1, Zečević 7(3), Spahić 1. Trener: Faruk Vražić

ČELIK: Hadžihasić (16 odbrana, 1 sedmerac), Al.Begagić, Mehanović 2, Martić 1, Zvekić, Kadić 5, Jolović 8(1), Mujanović 1(1), Dervenčić 5, Mehić, Begović, Memić, Ad.Begagić, Čosić, Tufekčić, Beganović (1 odbrana). Trener: Milanko Savčić.

U narednom kolu RK Bosna ce na gostovanje u Prijedor, dok Celik ugostiti Krivaju.