Visoko

RK Bosna Ekoenergija – RK Briješće 42:29

Rukometaši Bosne Ekoenergija opravdali su ulogu apsolutnog favorita i na domaćem terenu slavili ubjedljivu pobjedu nad ekipom sarajevskog Briješća u okviru 6. kola južne grupe Prve lige FBiH.

Od samoga početka susret u KSC-u Mladost je imao rezultatski jednosmjeran karakter, a već nakon prvih trideset minuta igre i rezultata 21:13, bilo je jasno da će Visočani slaviti petu uzastopnu ovosezonsku pobjedu.

Drugo poluvrijeme donijelo je još ubjedljiviju igru na oba fronta, gosti nisu mogli pratiti ritam Visočana, koji su velikim brojem brzih golova u nekoliko navrata stigli i do maksimalnih 15 golova prednosti, a konačnu pobjedu slavili su rezultatom 42:29.

Ponovo je najefikasniji pojedinac susreta bio Adnan Jamaković sa 12 golova, Amar Herić je postigao gol manje.

Po četiri gola postigli su Berin Ahić i Sead Sirčo, a dobru partiju na golu je pružio i Faris Žiga sa 10 odbrana uz jedan postignut gol.

Mladi golman Husejn Bojčić je u drugom poluvremenu maksimalno iskoristio ukazanu priliku i sjajno odbranio pet zicera i jedan sedmerac.

U gostujućim redovima najefikasniji je bio Tarik Fazlić sa osam golova, njegov timski kolega Harun Hadžić postigao je dva gola manje.

Šesto kolo je donijelo i prvi ovosezonski poraz gornjevakufske Sloge koja je savladana u Mostaru, Velež je slavio rezultatom 29:24, tako da su sada jedine neporažene dvije Bosne, sarajevska i visočka, a „studenti“ imaju maksimalan učinak i bod prednosti u odnosu na „zelene“ koji imaju remi i pet pobjeda.

Naredna dva kola donose dva teška gostujuća izazova za momke iz našeg grada.

U sedmom kolu slijedi veliki derbi u Gornjem Vakufu/Uskoplju protiv ekipe Sloge, a nakon toga i gostovanje u Mostaru kod neugodnog Veleža.

Biće to veoma uzbudljivi susreti, koji će umnogome odrediti poredak na samom vrhu tabele, a mi se nadamo da će najpopularniji visočki sportski kolektiv nastaviti trijumfalnu seriju i još jednom razveseliti svoje navijače, koji će s nestrpljenjem iščekivati predstojeće izazove.