RK Bosna Centrotrans poražen u Cazinu

Sinoć je u Cazinu odigrana utakmica 2. kola Premijer lige BiH za rukometaše gdje je RK Krajina ugostila ekipu RK Bosna Centrotrans.

Od početka se vidjelo da će utakmica biti neizvjesna, igralo se gol za gol, a niti jedna ekipa nije uspjela ostvariti veću prednost od dva pogotka. U zaista čvrstoj igri rezultat prvog poluvremena je iznosio 13:13.

U drugom dijelu ista slika, obje ekipe su imale svoje periode igre, ali se nisu uspjeli odvojiti na veću prednost pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. Deset minuta prije kraja Bosna je imala vodstvo dva razlike, ali na scenu stupa iskusni Alen Lipović koji je s nekoliko pogodaka održavao Krajinu u priključku, ali i doveo u prednost od jednog pogotka nekoliko minuta prije kraja. U zadnjoj minuti Bosna je imala napad za izjednačenje koji nisu uspjeli realizirati, a Krajina kreće u posljednje sekunde utakmice.

Ipak, za još veću neizvjesnost Krajina u posljednjih 30 sekundi radi grešku u napadu te pruža gostima još jednu priliku za izjednačenje. Nakon toga, lopta dolazi u ruke igrača Krajine koji pogađaju i ostvaruju prvu ovosezonsku pobjedu. Krajnji rezultat na semaforu je pokazivao 29:28.

Kod ekipe Bosne najbolji su bili Balta Adnan, koji je postigao 8 golova i  Čabaravdić Kerim sa 6 golova.

U domaćoj ekipi najbolji su bili Burazor Bojan sa 7, Lipović Alen sa 6 i Salkić Ismir sa 6 golova.

U 3. kolu, koje je na rasporedu 23. septembra, Bosna će u Visokom dočekati ekipu Prijedora, dok će Krajina gostovati u Derventi.