Juventus u finalu – 1:1 na Santiago Bernabeu

Juventus je izborio finale Lige prvaka remijem na Santiago Bernabeu sa domaćim Realom rezultatom 1:1.

Kako su i najavljivali, Real je krenuo strpljivo, a već u šestoj minuti pružila im se prva prilika, no Benzema je bio jako neprecizan. U 22. minuti Chiellini obara Ronalda u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Portugalac je bio i siguran izvođač najstrožije kazne.

Imao je Real šansu i šest minuta kasnije, ali je Ronaldo odlučio centrirati što se nije pokazalo kao najbolja opcija.

U 58. minuti Pirlo centrira iz slobodnjaka sa desne strane, Casillas loše boksuje, a lopta dolazi do Morate koji pogađa za izjednačenje. U narednim danima sigurno će se mnogo raspravljato o time da li je nad Casillasom bio prekršaj.

Do kraja susreta Real je pokušavao napadati svim silama, što je otvorilo prostor protivničkim napadačima, a u 70. je Marchisio jako loše šutirao iz dobre šanse.
Imao je i Bale veliku šansu dvije minute kasnije, ali je glavom poslao loptu preko gola.

Finale je na rasporedu 6. juna na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a za epitet najboljeg kluba Evrope borit će se Barcelona i Juventus.