Shakhtar nakon velikog preokreta savladao Romu, Džeko upisao sjajnu asistenciju

Italijanska ekipa imala je u prvom poluvremenu znatno više od igre, a već u šestoj minuti propustili su veliku priliku nakon kornera Kolarova. Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko je u gužvi uspio da uputi udarac, Pyatov je sjajno intervenisao, a potom je defanzivac domaćeg tima tijelom izblokirao novi pokušaj gostiju.

U 20. minuti Manolas je bio najbolji u skoku nakon još jednog kornera, ali šalje loptu pored gola. Minut kasnije još jedna dobra akcija Rome. Džeko dobija loptu u završnici, ali slabo reaguje i praktično dodaje loptu Pyatovu.

Uslijedio je nešto lošiji dio utakmice u kojem je Shakhtar bio malo konkretniji, a onda četiri minute prije odlaska na odmor gol za Romu. Pogodio je Undera na sjajnu Džekinu asistenciju za 1:0 na poluvremenu.

Ipak, već na otvaranju drugog poluvremena Shakhtar je izjednačio nakon što je Ferreyra pogodio nakon sjajne kontre.

Tu se Ukrajinci nisu zaustavili, a do potpunog preokreta dolaze u 71. minuti. Fred je sjajno pogodio iz slobodnog udarca za veliko slavlje domaćih navijača.

Roma se nije uspjela oporaviti od šoka pa do kraja utakmice više nije bilo promjene rezultata.

Džeko je u poraženoj ekipi odigrao 90 minuta.