-TopSLIDERukometSportVisoko

Rezultati 6. kola: RK Bosna Ekoenergija – RK Izviđač CO 30:39

RK Bosna Ekoenergija – RK Izviđač CO 30:39

U meču u koji smo ušli bez Enesa Sirće, Adnana Balte i Emraha Jamakovića, gosti su krenuli silovito. Poveli su sa 12:4, što je u tom momentu za nas bio itekako veliki šok. No, uspjeli smo se konsolidovati do polvremena i prepoloviti zaostatak (15:19).

U nastavku meča zaigrali smo još agresivnije i bolje, pa smo u nekoliko navrata bili na tri gola zaostatka, Uspjeli smo smanjiti i na dva gola zaostatka (25:27), a onda je trener gostiju pozvao minutu odmora. Odbranili smo se, imali napad za minus jedan, ali nismo ga iskoristili. Gosti su potom poveli sa 28:25, a nakon toga do kraja meča napravili su seriju od 11:5 za konačnih 39:30.

Za tri dana nastavlja se BH Telecom Premijer liga BiH, a naša ekipa gostuje Vogošći. Taj meč igra se u subotu od 20 sati.

FB: RK Bosna Ekoenergija